"A story of a glamour woman"

"A story of a glamour woman" aneb každodenní příběhy jedné ženy - http://www.hankapiskova.cz/

čtvrtek 9. dubna 2015

Jak si vlastně tvoříme budoucnost?

Jak si vlastně tvoříme budoucnost? To byla jedna z otázek, na kterou jsem dlouho hledala odpověď. A samozřejmě jsem ji dostávala a ne jednu, ale docela dlouho trvalo, než jsem tu odpověď pochopila a začala žít.

Takže, jak si tvoříme budoucnost? Víte to? Pro mě ta odpověď zní takto: "Tím, jak žijeme dnes!"

Pro mě je nejdůležitější se každé ráno probouzet s pocitem, že žiju naplněný, spokojený a láskyplný život a usínat s pocitem, že jsem udělala aspoň jeden malý krůček k tomu, abych byla šťastná, živá a napojená.

Pokud se ocitnu v situaci, že několik dní, v nejhorším případě týdnů cítím, že tomu tak není, vím, že musím něco změnit. A jediné, co mohu měnit jsem já a nebo můj postoj či pohled na situaci, která mi nevyhovuje nebo brání ve spokojenosti. Tím klíčem je tedy změna.

Jeden krásný příklad, který jsem kdysi slyšela... pokud se rozhodnete pro změnu sebe sama, buďte tou novou osobou hned. Jakoby jste se právě dozvěděla, že jste těhotná. Taky nejste těhotná tak napůl :) prostě i když není nic vidět, vy to víte! Probouzíte se i usínáte s myšlenkou, že jste těhotná. Začnete nakupovat věci na miminko, víte, že to přijde. Že to na vás začne být vidět a všimnou si toho i ostatní. Prostě jste těhotná!

Když už se rozhodnu pro změnu, musím s ní začít hned. Neříkat, zítra začnu hubnout, zítra budu šťastnější, zítra ... bla bla bla... Je jedno, že je to nová situace, že nemám žádné zkušenosti, že pravděpodobně udělám spoustu chyb a přešlapů, ale prostě si za tím stojím! Jsem tím a tím, hotovo! Nemůžu například být tak trošku blogerka. V okamžiku, kdy jsem si založila svůj blog a napsala první článek, JSEM prostě blogerka a tak o sobě začnu i mluvit. Pokud chci, aby se můj život změnil, musím změnit prezentaci sama sebe.

Nikdy bych například nezhubla, pokud bych o sobě stále říkala, že jsem tlustá! Nikdy bych nepotkala svého muže, pokud bych o sobě pořád říkala: "Jsem sama, nemůžu nikoho potkat..."  Můžu! Můžu někoho potkat i když jsem sama. Můžu zhubnout i když jsem tlustá. Můžu být šťastná i když mi tečou slzy po tvářích a já to tak vůbec necítím.

Vlastně celý náš život je taková hra. Je jen na nás, jak si hrajeme. Ano, na začátku se možná můžete cítit divně a nebudete věřit tomu, co říkáte, ale chce to jen trénink, nic víc. Já jsem začínala s tím, že jsem stála před zrcadlem, plakala jsem s pocitem, že se mi chce zvracet při pohledu na sebe sama a říkala jsem nahlas... miluju tě, Haňulko. Ne. Vůbec jsem tomu nevěřila! Bylo nesmírně těžké to vůbec vyslovit, natož tomu uvěřit. Ale dala jsem to! Miluju se z celého srdce. Cítím takový vděk, lásku a pokoru k sobě samé, protože vím, že jsem součástí vesmíru a ten mnou protéká a proudí. Ta láska mnou koluje! Nejsem to já, je to ten Bůh ve mě. Ten samý, který je i ve vás. Všichni jsme jedním...

Nádherně o tom zpívá Tomáš Klus... Ničeho nelituj, život co máš je tvůj. Žij a měj rád co je. Nechť srdce se rozpíjí láskou, tak přijmi jí, cítíš jak jsi napojen. Jsi napojen. Přes všechny pochyby život je krásný. Jsi napojen. A svět je tvá továrna na sny!

Proč o tom všem píšu? Jsem Nový člověk. Ráda bych se vám představila. Jmenuji se Hana Abdel Moneam a jsem průvodkyní nejen životem, nelehkými i lehkými situacemi a ženským světem, ale také i po cestách Egyptem. Dokázala jsem změnit od základů svůj život a vydat novou a neznámou cestou a ráda vás doprovodím na té vaší.

Dostávám poslední dobou hodně otázek na to, co tady v Egyptě dělám. Odpověď zní - Jsem průvodkyní a organizátorkou a zážitkových dovolených - Magic of Egypt.
A zároveň jsem blogerkou, vypravěčkou příběhů a pomocnicí na cestě za změnou, krásou a probuzením k životu (místo přežívání).

Mohu vás podpořit online (skype) i naživo tady v Egyptě. Chcete přijet a prožít něco zajímavého? Mám pro vás například nabídku na zážitkový seminář RITUÁLY V ZEMI FARAÓNŮ. Brzy přibudou další, máte se na co těšit. Připravuji pro vás například zážitkovou dovolenou se známou návrhářkou Táňou Havlíčkovou. A postupně budou přibývat další a další dovolené s programem...

Život je krásný dar a stále se máme co učit a objevovat. A u toho si můžeme hrát! Zážitek je tím, co s námi natrvalo zůstane a dává nám pocit živosti. Souhlasíte se mnou?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář. Měj krásné dny. Hanka