"A story of a glamour woman"

"A story of a glamour woman" aneb každodenní příběhy jedné ženy - http://www.hankapiskova.cz/

úterý 26. května 2015

Jak mě vesmír koučuje

Dnes začnu příběhem, který právě prožívám. Ještě není u konce, ale přesto jsem se rozhodla ho vyprávět.

Že bych tím dokázala ten příběh změnit? Ano, naprosto tomu věřím!

Mám nápad. Pojďme zkusit uvést do reality naše zhmotňování myšlenek. Znáte kouzlo rčení, co je psáno, to je dáno? Znáte magickou moc jantry a afirmací? Mám nápad na úžasný projekt. Budeme psát veřejně své příběhy, tvořit je a pak se k nim po čase vracet. Uvidíme, jak velkou sílu má myšlenka, která je zmotněná slovem a to slovo činem. Skupinu najdete tady.

Vy, kdo sledujete můj blog, jistě víte, že jsem v Egyptě. Vy, kdo mě sledujete déle, jistě víte, že jsem se živila jako kadeřnice. Vy, kdo mě sledujete pozorně, jste si možná všimli, že už kadeřnicí být nechci. A vy, co ve mě věříte, si možná dovedete představit, že mám v sobě obrovskou beraní zarputilost, která je schopná vytrvat na cestě. Někdy malinko přechází až do nepokory, ale to je na jiný příběh.

Takže jsem si dnes položila takovou filozofickou otázkou. Kdo je mým největším koučem, chcete-li průvodcem a podporou?

A najednou mi to došlo. Mým koučem je vesmír. Klidně si troufnu říct, že je to Bůh. Ten vesmír a Bůh je ve mě a já jsem v něm. A samozřejmě je vesmír a Bůh v lidech okolo mě! Proč by měl být v jednom člověku a v druhém ne? To by bylo nesmyslné, že?

Jak mi to docvaklo? Samozřejmě díky jednomu z lidí a jeho příběhu a taky na základě mých vnitřních pocitů. Můj kouč má se mnou neskutečnou trpělivost a stále dokola mi pokládá otázky, které mě nutí se zastavit a přehodnocovat, když mám pocit, že jdu nějakou divnou cestou.

Dnes jsem se rozhodla, že začnu psát tento příběh a najednou cvak, vznikl nápad o kterém výše mluvím. Ale zpátky k příběhu. Jsem už půl roku v Egyptě a už půl roku nemám žádný oficiální příjem. Půl roku pracuji na mých stránkách, píšu různé články, dělám inspirativní a motivační videa, dodělávám dvě knížky, tvořím on-line projekt a začínám pomáhat ženám jako koučka na cestě k jejich proměně.

A tady začíná příběh s mým koučem. Protože jsem normální člověk, který je čas od času na své cestě vystaven strachu a tím pádem i výzvě, čas od času na mě prostě vyskočí nějaká zkouška. A v hlavě začne vrtat červík. Co když nejsem dost dobrá? Co když se mi nepovede změnit to, co změnit chci. Neměla bych se raději držet při zemi? Dokonce se mi stává, že začnu "uvažovat reálně" a začnu podnikat nějaké kroky, které ale vůbec necítím jako správné. No a v tom zasáhne můj kouč.

Obvykle mě nejdříve podpoří. Když začnu pochybovat, pošle mi nějakou zprávu, třeba v podobě mailu od nějaké ženy, která mi děkuje za otevření očí nebo pohlazení prostřednictvím článku či videa.

Když nepřestanu blbnout a stále o sobě pochybuju, položí mi nějakou jemnou otázku. To pak mívám divné pocity a cítím, že jdu nesprávnou cestou.

No a když neslyším, zastaví mě trošku drsnějším způsobem, protože vidí, že jsem předtím neslyšela :)

Musí si říkat, ta moje holka je fakt miláček, nedá si pokoj. Věřím, že se docela baví :)

Tak třeba... moje hlavinka vymyslela, že nejsem dost dobrá a že musím nastoupit v Egyptě do kadeřnictví, protože koho asi tak zajímá to, co dělám, že? Hned druhý den poté jsem dostala nádherný mail s poděkováním za moje stránky.

Stačilo to? No jasně že ne :) Beránek tluče hlavou do zdi a hledá místo v kadeřnictví. Našel...

Přišla jsem do kadeřnictví, kde mě chtějli a když jsem se rozhlédla chtělo se mi plakat. Zpátky tak o 20 let... moje celé Já křičelo... tohle ne! To neuděláš, to přeci nedovolíš? Jeden večer a celý další den jsem zkoušela sebe sama znásilnit představou, že je to v pořádku, že je to přeci profese, kterou umím a když budu chtít, můžu i tam mít nějaké pěkné výsledky a radost z práce. Až jsem se rozplakala a sama sobě řekla: "Co to tady vykládáš za kraviny! Nebudeš přeci dělat to, co nechceš! Jak by ses potom sama sobě mohla podívat do očí? Jak chceš inspirovat druhé, když sama nedokážeš říct NE něčemu, co nechceš?"

Takže jsem našla odvahu a řekla: "Ne, děkuji." Nicméně můj beránek se jen tak nevzdává. Vymyslel, že kdyby to byl hezký salon s evropskou klientelou, že by to bylo určitě lepší. A protože mi můj kouč rád ukazuje, že i nemožné je možné, samozřejmě náhle tu byla další nabídka. Evropský salon s ruskou majitelkou. Ok, tak možná je to správně, praví beránek. Budu pracovat jen 3 dny v týdnu a nějak to zvládnu. "Opravdu to chceš?" ptá se kouč. "Ježíš, já nevím", ječí beránek, "asi ne, ale co mám dělat?" "Věř mi", říká kouč.

Takže co se nestalo? Majitelce salonu onemocněla maminka a nástup se nekoná.

Pár dní chápu a věřím. Pak ale beránek zase vyskočí. "Musíš se přece nějak živit! Musíš něco podniknout!"

Nová zkouška s novou nabídkou. El Gouna. Místo, kterému se říká Egyptské Benátky a vy máte pocit, že jste opravdu někde jinde než v Egyptě. Ale nabídka zní - budeš dělat všechno možné v salonu krásy, i třeba to, co jsi nikdy nedělala a tvrdit o sobě, že jsi na to odborník - jako třeba pedikůru - a budeš to dělat 6 dní v týdnu a od rána do večera.

Beránek se chystá k útoku. "Jo, to musíš vzít." Kouč se ptá: "Tohle chceš?"

"No jasně že ne!", odpovídám.

"Ale co když je to opravdu jediná možnost?" Jdu, přemýšlím a najednou prásk! Ukopnu si palec :) ok, tak já tomu rozumím a nebudu plýtvat energií na blbosti! Pohladím beránka, uklidním ho a pošlu spát :)

A najednou se stavidla uvolňují. Smlouva na publikování článků v aplikaci YeahCoach, nabídka na konzultace u Mirky Čejkové, tři lektoři, kteří chtějí udělat v Egyptě zážitkový seminář, První placené klientky na koučování.

Bože, děkuju! Děkuju, že mě občas popostrčíš, abys si ukopla paleček a pochopila, že jdu špatným směrem. Btw už se lepším, kdysi to byla třeba zlomená ruka :)

A co že mi to dnes vlastně došlo? Že stačí, když si trváme na svém i když to může zpočátku vypadat praštěně. Důležité je vytrvat! A super technika k dosažení svého cílu je psaní!

Ano, Co je psáno, to je dáno! Jsem autorka, spisovatelka, organizátorka zážitkových seminářů u moře a inspirativní kouč. 

A co ty? Čím ses rozhodl/a být? ;) Budu ráda, když se přidáš a napíšeš sůj příběh na nově vzniklé fb stránky: Co je psáno, to je dáno! 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář. Měj krásné dny. Hanka