"A story of a glamour woman"

"A story of a glamour woman" aneb každodenní příběhy jedné ženy - http://www.hankapiskova.cz/

úterý 30. července 2013

Den 65 - I podvod může být dárek!

Dneska jsem tak nějak zpomalená. Moje energie je v útlumu. Nechce se mi nic... ale přesto jsem se ráno vykopala a šla běhat i když dnes více času rychle chodit. Jsem zpomalená a nebráním se. Plynu...


Snídaně: banán + jogurt + trošku domácího musli


Oběd: bulgur, sušená rajčata, žampiony a trošku fazolí + vajíčko


Po O: káva a malinký kousek zmrzliny


Svačina: 2x knackebrot s domácí lučinou a salát z rajčat a půlky sýra cottage


Večeře: tvaroh s višněmi a trochou rozinek, 2 polomáčené kukuřičné chlebíčky


Mám nějaké chutě :) taky mám dnes chuť tak nějak neřešit a všechno nechat být. Můj relaxační čas se opět blíží...


Celé odpoledne jsem měla volno v kadeřnictví a strávila jsem ho psaním své knížky. Dokončila jsem ji! Teď už jen dodělat praktické úkoly (otázky) a potom dostane nový e-kabátek. Můj sen je jednou vydat nějakou svou knížku. Je zajímavé, že nedávno mi jedna žena napsala, jestli neuvažuju o knižním vydání mého e-booku. Že se jí moc líbí! Pohladilo mě to...


Chtěla jsem dnes napsat o jednom podvodu, ve kterém jsem hrála jednu z rolí. Ale nějak nemám kapacitu o tom psát. Najednou ten pocit není až tak důležitý. Ale chci to udělat ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním ženám. Já jsem totiž nenaletěla... ale některé ženy, toužící po lásce by mohli. Novodobé podvody s city a emocemi žen.


Ok, tak já se do toho tedy pustím. Představte si...


Vžijte se do situace, že jste žena, která nemá vedle sebe partnera a v hloubi své duše cítí a ví, že je připravena ho potkat. Záleží teď na tom, jak moc je ta žena sama a nebo osamělá. Já jsem naštěstí sama. Osamělá se necítím... Nicméně jsem žena, která věří v lásku. Má romantické a možná i trochu naivní srdce.


Takže takové ženě napíše muž. Napíše jí, že při hledání  starého kamaráda narazil na její profil a že se mu ona velmi líbí. Nic divného, že? Ona ví, že je krásná žena a že se mužům líbí... věří mu.


Odpoví mu. On reaguje s radostí a láskyplně jí píše jak cítí, že ona je výjimečná. Píše, jak moc miloval svou ženu, která před 4-mi lety zemřela. Že neměli děti a jeho rodiče jsou také už mrtví. Žije UK, ale je původem Ital. Pracuje jako lodní inženýr a spoustu času tráví na moři. Cítí se sám a ta žena mu připomíná lásku, kterou cítil ke své ženě. On byl moc smutný a byl dlouho sám, ale teď už cítí a ví, že je čas se posunout dál.


Začnou si spolu psát a on jí pokládá krásné otázky a sní o tom, že se potkají. Navrhne jí, že přijede do České republiky a potkají se osobně. Je velmi šťastný, že začíná pociťovat něco, co dlouho necítil. Píše jí o tom, že má pocit, že potkal anděla (ji). Ona ví, že je hodna lásky i obdivu. Je šťastná, že se konečně objevil muž, který jí říká něžná slůvka a užívá si toho, že se v jejím životě objevil muž, který vidí její krásu.


Pláče, protože se uvolňuje dávné bolesti i strachy a ona si uvědomuje jak je krásné být milovaná. Dlouho se lásky bála a najednou ví, že je připravená ji nejen dávat, ale také přijímat. Užívá si tu nádhernou romanci a pomalu se začíná do tohoto romantického muže zamilovávat.


Přesto v hloubi duše cítí divný strach. Její tělo jí dává zmatené signály. I její mozek protestuje. Je srdce jí říká...ano, jsi hodna lásky. Jsi nádherná žena a moudrý muž to pozná.


On jí píše jak odchází od společnosti a jak chce cestovat a chtěl by mít vedle sebe ženu, jako je ona. Byla by ochotná za láskou i odejít? Následovat svého muže? Ano, odpovídá ona, samozřejmě. Až bude vědět, že muž, který je její partnerem na všech úrovních, vstoupí do jejího života, pak ano.


Už ví, že pokud je žena šťastná, následuje a podporuje svého muže kdekoli. Ví, že domov netvoří dům, ale lidé, kteří jsou po našem boku. Ví, že ona je tou ženou, která umí vytvořit muži zázemí a “bezpečný přístav”.


Píšou si o knížkách, o tom jak žijí, co prožili v dětství... Ona cítí souznění a těší se na další zprávy od něj.


Vypadá to jako román pro náctileté a ona si to uvědomuje. Ale na druhou stranu věří na zázraky a na pohádky. Věří v dobro, v lásku a v happyendy.


Ale najednou dostane zvláštní zprávu. Modli se za mě lásko. Jsem na moři a máme problém. Udělali jsme velkou chybu a naše loď teď pluje velmi pomalu. Bojím se o nás. O mě i o členy posádky. Situace není dobrá. Mysli na mě prosím a pošli mi sílu a modlitby.


Další zpráva ale už je velmi divná... a tady začíná tělo i mozek reagovat ještě více poplašně. Zní takto: “zlatíčko, mám velký problém, loď pluje velmi pomalu a kapitán vydala volání o pomoc. Pošlou k nám záchranou loď, ale já naši loď jako velitel strojovny nesmím opustit, dokud nebudou vybité všechny přístroje. Problém je v tom, že nás upozornili, že někde nedaleko od nás jsou mořští piráti a že si máme dávat pozor, protože jsme velmi snadná kořist. Naše loď pluje velmi pomalu. Mohou nám vzít do úschovy naše osobní věci a doporučují nám nenechávat na lodi nic cenného. Problém je v tom, že mám u sebe velkou sumu peněz, kterou jsem chtěl v místě našeho cíle použít jako investici. Bojím se je nechat na lodi a bojím se je dát i té druhé společnosti. Proto ti je pošlu a ty je necháš u sebe do doby, než přijedu. Vem si z nic co potřebuješ a zbytek prosím schovej. Potřebuji znát tvoje celé jméno, adresu, telefonní číslo a mailovou adresu”


Tak tady už se ona hodně diví a je velmi nedůvěřivá. Co je to za blbost? Copak může poslat peníze ženě, kterou nikdy neviděl? Copak nemá žádné přátele ano jinou rodinu? Muž z Itálie? Píše mu to a on jí odpovídá. Nikdy by mě nenapadlo, že bych to někdy udělal. Že bych svěřil svoje úspory do rukou cizího člověka. Ale věřím ti. Vím, že jsi anděl a že bys nikoho nepodrazila (což je sice pravda, ale i tak to on nemůže vědět...)


Ok, říká si. Co, když je to pravda? Tyto údaje co po ní chce nemůže přeci nijak zneužít a navíc si je kdekdo vygooglí během 5-ti minut. Posílá mu je.


Přemýšlí o tom, co by to mohlo znamenat. Může to být pravda, ale zní to velmi divně. Může to být nějaký magor, který jí v balíčku pošle nějakou bombu nebo jed. Další z možností, co ji napadá je to, že někdo potřebuje vyprat peníze. Poslední možnost je ta, že jde o podvod a dotyčný bude chtít zaplatit vysokou částku za převzetí a v balíčku nebude nic. Abyste věděli o jaké částce se zde bavíme - v balíčku má být 450 000 Liber.


Druhý den ráno jí dorazí zpráva s ofocenou kopií dokumentu, na kterém je její i jeho jméno, adresa a podobné údaje. Hlavička je nějaké lodní (security) společnosti. Velmi uvěřitelné. Nechápe. On jí píše, že balíček poslal a že zaplatil všechny poplatky s vyjímkou jednoho, který bude muset doplatit ona. Nebylo možné, aby je zaplatil, protože to jde přes nějakou centrálu, kde mají jediné sídlo pro dosílání do České republiky.


My Angel......,Thanks so much for your prayers.I so much trust you and I know you will never disappoint me and more so when we are already two in one flesh. Honey pray for me as the situation is getting worst and we are still waiting to hear from the rescue team. I have sent you the money, It is (£450,000) British pounds (Four hundred and fifty thousand pounds) through Contrack Links Services. This an independent security company in the sea shore here who are in charge of handling of freights and other consignments.
They told me they will contact you for the delivery when they arrive Malaysia by tomorrow because they have no office in Czech Rep. except Malaysia. I have never trusted anybody in my life to entrust such money in his/her hand, but I so much trust you. Honey be careful with the money, it is part of the savings I made for 2 years. I sent it to you as my wife family personal effect and so the company is not aware of what is inside the shipment and so do not even tell them because I don't trust anybody except you. Its only you that can open it as you received it.
Honey I have attached the Air way bill because they will demand it from you when they get to Czech Rep. before delivery to you. I have paid the International charges here in the ship to send the shipment to you, I also ask them if you will pay any charges there to receive it, but they told me you are only going to pay for local charges to enable their office in Malaysia deliver the shipment to you in your Address. I had wanted to pay but they told me that it has to be paid to their office in Malaysia because they don't know the exact amount because their office in Malaysia have to pay for Malaysia government tax and local bills.
Honey the Unlock code number is 7752 please keep it secret.
I will join you as soon as I am through with this problem and get to Australia. God helping us and please pray for me. I have not slept since yesterday and we are still working in the engine room. Please honey, as soon as they deliver to you, open the box and remove whatever you must have spent and keep the rest till I come over. My love please copy the shipment code number and keep it secret for safety reasons. Scan and Photostat the Air Way Bill receipt. They will need it from you also to prove you are the rightful recipient of the box. Honey pray for my safety so that I can overcome this problem by his grace. We are still working very hard now to keep the ship floating until rescue team arrive...Love you and God bless you
Hug and kisses
Chcete vidět jak údajný muž vypadá? Určitě to není on, fotky se z fb dají stáhnout úplně jednoduše... je mi jasné, že tento muž byl zneužitý stejně jako já... Ale, ukážu vám ho.
Tady už ona ví jistě, že je obětí podvodu. Ale čeká, co se bude dít dál. Zvoní telefon s mezinárodním číslem a tam jí anglicky mluvící muž s asijským přízvukem říká, že si má zkontrolovat mail, že tam má pokyny k doručení zásilky. Ona mu říká, ok, podívám se. Žádný mail nevidí. Asi za půl hodiny volá muž znovu. Něco nesrozumitelně opakuje a ona mu tentokrát nerozumí (její angličtina není perfektní, ale stačí to k tomu, aby poznala, že jeho taky ne...). Řekne jí, že jí pošle zprávu a bez pozdravu zavěsí. Ve zprávě je, zkontrolujte si spam.


Vzápětí zvoní telefon znovu. Tentokrát jiné mezinárodní číslo. Volá muž, který se představí jako ten, co si s ním psala. Mluví spolu asi 5 minut a on jí děkuje, že na něj myslí a říká jí, že se těší na společnou budoucnost... bla bla bla... ona mu vysvětluje, že spadl internet a že se bohužel nemůže podívat na mail.


Za chvíli volá znovu muž z údajné společnosti a ona mu říká, to samé. Nejde internet. On že zavolá později.


Za nějakou dobu se jí podaří na mail podívat a okamžitě vidí jádro celého podvodu. Má zaplatit 1 200 dolarů za doručení zásilky... toto je adresát ve Western Union :

You are therefore advised as a matter of urgency to make the payment via Western Union in the name of our account officer with the below information:
Full Name........... Appdurai AL Govindarajoo Address....No. 3, jalan Metro Pudu 1 State......Kuala Lumpur Country....Malaysia

Asi tušíte, že je nezaplatí. Píše tomu muži, promiň, ale nemůžu ti pomoci, nemám peníze na zaplacení poplatku a navíc ti už nevěřím.


On jí volá a zkouší poslední zoufalý pokus. Hraje na city. Ty mi nevěříš? Jak mě můžeš nazvat lhářem? Já jsem ti věřil, zamiloval jsem se do tebe a ty do mě, jak mi můžeš nevěřit...? Zní velmi přesvědčivě, nicméně ona ho odmítá a telefon pokládá. Příběh končí. Už nezavolá ani dopravní společnost, ani zamilovaný Ital...


Ano, možná si říkáte... to bylo jasný od začátku, ale nebylo. Kolik žen, které touží po krásném vztahu se takto nechá nachytat? A s vidinou velkého bohatství zaplatí požadovanou sumu? Myslím, že nějaké ano... Proto chci tento příběh zveřejnit a přesto, že budu vypadat jako velký blázen, prosím vás o sdílení...


Pokud se stane něco takového mě a já si to nechám pro sebe (protože bych se mohla stydět za svou prvotní naivitu), kolik žen se možná nechá nachytat, protože o tom neví?


Nahlásím toho muže na fb a také na google.


A poučení pro ni z tohoto příběhu? Možná byste si mohli říct, znamená to, že ona je naivní blbka a že nemá věřit každýmu, kdo jí říká, že je výjimečná a že ji má rád. Omyl. Ona totiž ví, že to s ní nesouvisí. Proč? Protože ani jednou sama sebe neobvinila z toho, že je hloupá husa :) A taky ví, že je hodna lásky a že to, že krásu její duše zachytil i podvodník ještě neznamená, že se má měnit :)


Jen jí to říká, vidíš, můžeš se sama na sebe a na svou intuici spolehnout. A taky ano, jsi otevřená novému vztahu. Jsi připravená...


A taky je to úžasný dar. Opět :) a skvělý námět na super dlouhý článek :) Takže ti děkuji milý Carle. Děkuji ti za dar, který jsi mi poskytl... děkuji za ti zkušenost... ten dotek byl intenzivní a velmi krátký a uvědomění poměrně rychlé.

Mějte krásný den plný lásky. A nepřestávejte zářit i když vaši záři zachytí nějakej upír... Není váš problém to řešit. Co se stane s dárkem, který nepřijmete? Vrací se zpět ke svému majiteli... a tak je to v životě se vším! Naše činy se nám s mnohem větší silou vrací zpět jako bumerang...

Pokud můžete, sdílejte tento příběh, ať je varováním pro osamělé ženy toužící po lásce... Věřte mužům, věřte v lásku, věřte i vesmíru, že se o vás postará a dává vám jen takové lekce, které unesete, ale nestaňte se obětí podvodu (schovaného za lásku) a neplaťte nikdy nic, co je divného původu.

Live with love and passion ♥

www.hankapiskova.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář. Měj krásné dny. Hanka